Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır...

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Zaviye Mahallesi’ndeki asbest boruların değiştiğini ifade ederek, zamanla Malatya genelinde eski boruların tamamının değişeceğini söyledi. İlk etapta Malatya merkez ilçelerin mahallerinde çalışmaların başladığını kaydeden Başkan Çakır, “Zaviye Mahallesi’nde içmesuyu şebeke hattı yenileme çalışmalarına başladık.

 Zaviye Mahallemiz için 3.000 metrelik bir çalışma yapacağız. Yaklaşık 1.000.000 TL’ye mal olacak olan bu çalışmamız için 300’lük çelik boru, 400’lük çelik boru, 700’lük çelik boru, 100’lük duktil boru, 200’lük duktil boru, 110’luk PVC boru kullanılacak. Ayrıca, 28 adet vana yerleştirme ve 25 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştirilecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte halkımız daha temiz su içme imkanı bulmuş olacak” dedi.

Dr. Özdemir: 30 Bin Abonenin Kullandığı Hattı Değiştiriyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Zaviye Mahallesi’nde devam eden içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışmasını yerinde inceledi. Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu drenaj hattı döşeme çalışmalarının devam ettiğini belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Şehrimizde asbest boruların değişimine başladık. Zaviye’de yaklaşık 1000 metre 700’lük asbest borumuz vardı.

 30 bin abonemizin kullandığı ana hattı değiştiriyoruz. Havaların yağışlı olduğu dönemlerde asbest borular ciddi sıkıntılara neden oluyordu. Yol güzergahında olduğu için ağır araçlarda zarar veriyordu. Arızaların önüne geçmek ve daha sağlıklı borulardan su içmek için çalışmaları başlattık. Değişen asbest borulardan en büyüklerinden bir tanesini burada yapıyoruz. Yaklaşık 3000 metrelik bir hat yeniden yapılıyor. Bu hatların büyük bir kısmı çelik olacak. Bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum. Malatya’nın geleceği için çalışıyoruz. Mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat