Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İnönü Üniversitesi...

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İnönü Üniversitesi işbirliğinde yürütülen Anne Üniversitesi projesi kapsamında yeni dönem eğitimleri başladı AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gencay ile birlikte eğitim programı devam eden Anne Üniversitesi’ni ziyaret ederek açıklamalarda bulundular.

İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Naim Akman Konferans Salonu’nda düzenlenen Anne Üniversitesi projesi kapsamında Prof. Dr. Süheyla Ünal, “Aile Döngüsü ve Çocuk Yetiştirme” konusunu anlattı.  Derste verilen arada bir selamlama konuşması yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, “Anne olmanın sorumluluğuyla yaklaşık 2 ay boyunca hafta sonunuzu bu programa ayıracağınız için hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Mumcu: Büyükşehir Belediyesi olarak annelerimizin hep yanındayız

Özellikle annelerin ‘Anne Üniversitesi’ kapsamında verilecek eğitimlerle daha nitelikli hale gelmesinin ülkemizin geleceği, nesillerimizin geleceği açısından çok büyük öneminin inkar edilemez bir gerçeklik olduğunu anlatan Mumcu, “Aynı zamanda bu programla; üniversite okumuş olanlara belki nostaljik olacak, üniversiteye gidememiş annelerimize de üniversite havası solutmayı arzu ettik” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak annelerin hep yanında olduklarını vurgulayan Mumcu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın vizyonu doğrultusunda; Anne Üniversitesi’ni de organize eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığımıza bağlı olan ve kısa adıyla MADEM dediğimiz Aile Danışma ve Destek Merkezi’ni 3 yıl önce kurmuştuk. Yine 3 yıl önce Malatya’da ilk defa Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ni hizmete açmıştık. Her yıl 10 bin civarında sanat kurslarımıza katılan hemşerilerimizin yaklaşık yüzde 70’inin bayan olduğunu ortaya koyduğumuzda yine bayanlarımızın yanında olduğumuzu teyit etmiş oluyoruz. Bu yılın Mart ayından itibaren de ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi annelerimizin ilk annelik duygusunu tattığı anda hastanelerimizde doğum yapmış annelerimize moral vermek ve çocuklarımıza ‘hoş geldin’ demek adına hediyelerimizle yanlarındayız” açıklamalarında bulundu.

Çalık: Aile mutluysa toplum mutlu olur

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Anne Üniversitesi’nin, toplumsal sorumluluk çerçevesinde çok önemli bir yere oturduğuna işaret ederek şöyle konuştu:

“Toplumlarda eğer kadın mutluysa aile mutlu; aile mutluysa toplum mutlu ve ülke mutlu hale geliyor. Aile yapısını daha da sağlamlaştırmak, kadınlarımızı güçlendirmek için bugüne kadar çok önemli işler yaptık. Öncelikle ötekileştirilen kadınlarda geçmişte ‘kadının adı yok’ düşüncesinden; bugün ‘aileyi güçlendirmek’ en önemli temel hedefimiz.”

Ülke olarak zor zamanlarımızda ayakta kalmamızı ailelerimiz sağladı

Geçmiş dönemlerde yanan krizlerde Türkiye’nin ayakta kalabilmesinin en önemli unsurunun güçlü aile bağları olduğunu anlatan Çalık, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hatırlayın, 2001 krizinde işten çıkarılanlar vardı, dükkanı kapananlar vardı, ekonomik zorluklar yaşayanlar vardı. Ve o günkü Türkiye’de ayakta kalmamızın en önemli sebebi aile bağlarımızın kuvvetli olmasıydı. Aynı dönemlerde Arjantin’de, Brezilya’da yaşanan krizlerde ülke çok ciddi kaosa sürüklenmişti. Hatırlayın Arjantin’de marketlerin camları kırılmış, etler dolaplardan boşaltılmış ve çok ciddi manada yağmalamalar olmuştu. Ama Türkiye’de bu olmadı. İşte en önemli sebep dejenere olmayan aile yapımızdı. Zor zamanlarda bu yüke, sıkıntıya çekirdek ailelere sahip çıktı.”

Bir anne ve kadın olarak siyaset yaparken yaşadığı zorlukları da anlatan Çalık, her şeye rağmen ailesine zaman ayırmaya çalıştığını kaydetti. Çalık, “Güçlü kadın önemli ama güçlü aile daha önemli. Bugün eğer siyasette uzun yıllardır yer alabiliyorsam aile bağlarımın güçlü olmasından kaynaklanıyor” dedi.

Çalık, konuşmasının sonunda Anne Üniversitesi projesinin yürütülmesinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ettiğini kaydetti.

Milletvekili Çalık, daha sonra katılımcılara gül takdim etti.Bülten

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat