Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Kültür ve...

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 2015 yılı kültürel etkinlikler kapsamında Arslantepe Höyğü’nü tanıtmaya devam ediyor.  UNESCO Dünya Kültür Mirası aday listesinde yer alan Arslantepe’nin tanıtımına yönelik 3’üncü konferans Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirildi.

 

Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa, Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Eyüp Önler, Kültür ve Sosyal İşler Müşaviri Kemal Deniz, Turizm Araştırmacısı ve Profesyonel Turist Rehberi Bülent Korkmaz, Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Burada konuşan Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müşaviri Kemal Deniz, Arslantepe’nin önemine dikkat çekerek, “Amacımız UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Arslantepe Höyüğü’nün  tanıtımı, halkımıza ve gençlerimize en doğru şekilde anlatabilmek ve tanıtabilmektir. Ayrıca Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak, Arslantepe’yi okullarda ve sivil toplum kuruluşlarına en etkin bir şekilde tanıtmaktır” dedi.

 

Konferans konuşmacısı olarak katılan Profesyonel Turist Rehberi Bülent Korkmaz ise,  Arslantepe’de ilkel devlet bürokrasisinin doğuşuna dikkat çekerek, Arslantepe’nin dünya tarihi açısından çok önemli bir merkez olduğunu ifade etti. Korkmaz, Arslantepe’yi en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceklerini belirterek, Malatyalıların bu konuda duyarlı olmalarını ve Arslantepe’yi gezip görmelerini istedi.

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat