Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
Malatya’nın bütün ilçelerinde yol...

Malatya’nın bütün ilçelerinde yol hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, coğrafi bakımdan en zor arazi şartlarına sahip Pütürge’de önemli çalışmalara imza atıyor.

 

İlçelerin gelişimine katkı sağlayacak projelere imza attığı gibi yıllardır yapılmayan yol ve altyapı hizmetlerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesinin bu çalışmaları vatandaşların da takdirini topluyor.

 

Pütürge’de bu yıl birçok farklı noktada yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, güz döneminde de çalışmalarını sürdürerek önemli grup yollarında yol genişletme ve asfaltlama yapıyor.

 

Taşmış ve Gündüz Mahallelerinin ulaşımını sağlayan 4 metre genişliğindeki yolu 10 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, 10 kilometre uzunluğundaki yolda altyapı çalışmalarının büyük bölümünü tamamladı.

 

Koçköy Mahallesinin ulaşımını sağlayan 6 kilometre uzunluğundaki yol da 3 metre genişlikten 8 metre genişliğe çıkarıldı. Altyapıları tamamlanan yollara stabilize malzemesi serilirken, sıkıştırma işlemleri tamamlanan yollar 2016 yılında asfaltlanacak.

 

Mahallelerinde yapılan yol çalışmaları beğendiklerini ifade eden bölge halkı, uzun yıllardır bu hizmetleri beklediklerini belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

 

Muhtar Sırma: Artık hastalarımızı araçlarımızla merkeze götürebiliyoruz

 

Koçköy Mahallesinin yolunun bulunmadığını belirten Mahalle Muhtarı Ali Sırma, “Yolumuz önceden yoktu. Hastalarımızı eşeklerle, atlarla götürürdük. Yol gerçekten medeniyet, şimdi hastalarımızı araçlarımızla götürebiliyoruz. Ulaşım daha güvenli oldu. Yolun yapıldığını duyan ve uzun yıllardır köyüne gelmeyen insanlar buraya gelmeye başladı. Büyükşehir Belediyemiz zor arazi şartlarında büyük uğraşlar sonucu yolu açmayı başardı. Çok emekler verildi. Yolun yapılmasını sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat