Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı...

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Taha Özhan, "Bu memleketi, tek başına iktidarlar yönetmeli. İstikrarlı ve güçlü hükümetler yönetmeli. Çünkü Türkiye'nin hiçbir çaresi yok. Bu koalisyon dönemlerinde nasıl zayıfladığımız, hizmetlerin nasıl tıkandığını, toplamda Türkiye'nin nasıl küçüldüğünü, her alanda her şeyin nasıl aşağıya çekildiğini hep birlikte gördük" dedi.

 

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Taha Özhan, seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçim kapsamında yoğun bir çalışma programı içerisinde olan Milletvekili Özhan Doğanyol, Pütürge ve Kale ilçelerini ziyaret ederek hem ilçe teşkilatlarıyla hem de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Özhan ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, “7 Haziran seçimlerini atlattık. Daha farklı bir sonuç olsun diye uğraştık. İsterdik farklı bir sonucun çıkmasını ama çok şükür İzollu'da bizim yüzümüzü ağartan bir tablo ortaya çıktı. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde de bu başarıyı hayata geçirmemiz şart” ifadelerini kullandı.

 

“SEÇİME KATILIM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

 

Seçime katılımın büyük önem taşıdığına dikkat çeken Özhan, seçime katılımın yüksek olması gerektiğini dile getirdi. Özhan, "Bir seçimde başarının birinci anahtarı, öncelikle sandığa gidilmesi. Ardından da o sandıkta AK Parti'ye oyların istediğimiz şekilde çıkması. Bu sandığa gitme meselesini bir şekilde çözmemiz lazım" dedi.

 

“ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”

 

Türkiye'yi tek başına güçlü ve istikrarlı hükümetlerin yönetmesi gerektiğini ifade eden Özhan, şunları söyledi:

 

“7 Haziran seçimlerinde yüzde 41 oy almış olmamıza rağmen, bizden sonraki partiye 16 puan fark atmış olmamıza rağmen, bir sonraki ana muhalefet partisiyle aramızda 10 milyona yakın oy farkı olmasına rağmen maalesef meclis aritmetiği, askeri vesayet rejiminin kurduğu seçim sisteminden dolayı biz iktidar olamadık. Dünyada bunun örneği yok. İngiltere'de 32, 33 ile iktidar oluyorsunuz. Yunanistan'da yüzde 20'lerle oluyorsunuz. Portekiz'de benzer şekilde. İtalya'da yüzde 40'ı yakalayana kadar seçim tekrar ediliyor. Bir parti yüzde 40'ı alana kadar seçimi tekrar ediyorlar. Niye? Tek başına iktidar çıksın diye. Peki, niçin tek başına iktidar istiyor bu ülkeler? İstikrarı yakalamak için. Biz, benzer bir şey burada hayata geçsin diye gerçekten elimizden geleni yaptık. Ama gelin görün ki bu hayata geçmedi. Zaten 13 yılda tek başına AK Parti iktidarları da bu vesayet rejimine, berbat seçim rejimine rağmen, Allah'ın yardımıyla gerçekleşmiş mucizelerdir. Normalde bunların icat ettiği bu sisteme göre hiçbir partinin kolay kolay tek başına iktidarı yakalaması gerçekten mümkün değil.

 

İnşallah biz bu seçimde tek başına iktidarı yakalarız. Bu anayasayı değiştirip, bu berbat sistemden de, bu son vesayet tuzağından da kurtuluruz. Çünkü AK Parti olsun veya olmasın bu memleketi tek başına iktidarlar yönetmeli. İstikrarlı ve güçlü hükümetler yönetmeli. Çünkü Türkiye'nin hiçbir çaresi yok. Bu koalisyon dönemlerinde nasıl zayıfladığımız, hizmetlerin nasıl tıkandığını, toplamda Türkiye'nin nasıl küçüldüğünü, her alanda her şeyin nasıl aşağıya çekildiğini hep birlikte gördük."

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat