Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”


Yaşar: “Esnafa Faizsiz Kredi Desteği Sağlanacak”

Önalan: “Gencimizin Cebine 50 Bin Lira Sermaye Vereceğiz”

 

AK Parti Malatya Milletvekilleri ve Milletvekili Adayları Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar ile AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu. Adaylar ziyaretleri esnasında, seçim vaatlerine sık sık vurgu yaptılar.

 

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin ile AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, Kuluncak ilçesi ile ilçeye bağlı Kaynarca, Kızılmağara ve Kömüklü mahallelerini ziyaret etti. AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Nurettin Yaşar ise Yeni Sanayi Sitesi esnaflarını, Hayırlarla Yarış Derneği’ni ve Fikir Adamları Derneği’ni ziyaret etti.

 

“AK PARTİ DİĞER PARTİLERE BENZEMEZ”

 

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, 1 Kasım'da yapılacak olan seçimin sahadaki yansımasının çok iyi bir şekilde olduğunu gördüğünü ifade etti. Milletvekili Şahin istikrarın olmadığı bir yerde ticari ve ekonomik istikrarın olmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

 

“Bakın AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’de istikrar ve güven vardı. Vatandaşlarımızın ‘Yarın ne olacak’ korkusu yoktu. Ancak 7 Haziran’dan bu yana esnaf neredeyse kan kusuyor, bunu sahada sık sık dile getirdiklerine şahit oluyoruz. Artık herkes şunu çok iyi biliyor: AK Parti gencine, emeklisine ve tüm vatandaşlarına birlikte sahip çıkan tek partidir. 1 Kasım için hazırladığımız beyannamemizde her kesime, herkese sözümüz var. Başbakanımız geçtiğimiz günlerde seçim vaatlerinde bulunan asgari ücret miktarı için tarih verdi. Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL'ye çıkartacağız. AK parti diğer partilere benzemez. Söz verdiğinde mutlaka gerçekleştirir.”

 

“SON SİLAH BIRAKILANA KADAR…”

 

Mustafa Şahin konuşmasının devamında terörle mücadele konusuna da değindi. “Her zaman terörle mücadele ettik diyen” Şahin, “Terörle mücadelede konusunda kararlığımızdan hiç kimse şüphe etmesin. Ne milletimiz, ne Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımız, ne de terör örgütü ve ona destek verenler bu konudaki kararlılığımızdan hiçbir şekilde tereddüt olmayacağını bilsinler. Son silah bırakılana kadar operasyonlar devam edecek” dedi.

 

ESNAFA TAM DESTEK

 

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Nurettin Yaşar ise Yeni Sanayi Sitesi esnafları ziyareti esnasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin geleceği açısından önemli bir seçim sürecinde olduklarını söyledi.

 

“1 Kasım'da bizi kimseye muhtaç etmeyin, desteğinizi arkamıza verin” çağrısında bulunan Milletvekili Yaşar, AK Parti’nin 13 yıl boyunca her zaman esnafa sahip çıktığını söyledi. Seçim vaatleri hakkında konuşan Nurettin Yaşar, “Bu seçimde yine esnafa tam destek veriyoruz. 30 bin lira faizsiz kredi desteği sağlayacak, iş kurmak isteyen esnafımıza gereken yatırımı yapacağız. Basit usulde vergilendirilen esnafımızdan 8 bin liraya kadar olan yıllık kazançtan artık vergi alınmayacak. Yine esnafımızın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik pirimi kesintisi tamamen kaldırılacak” sözlerini kaydetti.

 

“GENCİMİZİN TEMİNATI DEVLETTİR”

 

AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan da milletin 1 Kasım'da sanık başına giderek, önemli bir karar vereceğini belirtti. Herkesin ortak paydasının vatan olduğunu dile getiren Önalan, "Bizim artık ortak bir paydamız var, o da vatan” dedi.

 

AK Parti’nin gençleri geleceğin istikbali olarak gördüğünü belirten Önalan, bu noktada iş kuranlara yönelik yaptıkları düzenlemeleri çok önemsediklerini ifade etti. Önalan, “Gençlerimizin en iyi şekilde hayata atılmalarını sağlayacağız. Gencimizin cebine 50 bin lira sermaye vereceğiz. Ama yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz. Teminat istemiyoruz, gencimizin teminatı devlettir. Üç yıl vergi istemeyeceğiz. Yine gençlere ücretsiz internet hizmeti vereceğiz ve gençlerimiz için pasaport harcını kaldıracağız” şeklinde konuştu.

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat