Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
ABBD’den Ahmet Uçar’a Başarı Ödülü
Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesinin...

Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesinin 10. Kuruluş Yıl Dönümü anısına Malatya’nın genç ve başarılı Türk Halk Müziği Sanatçısı Ahmet Uçar‘a “Başarı Ödülü” verildi.

Genç yetenek Ahmet Uçar Özellikle son yıllarda bir çok alanda olduğu gibi Sanat alanında da Malatya’nın bir türlü istenilen başarıyı yakalayamadığını belirterek, Bizler genç nesiller olarak Öz kültürümüzün, türkülerimizin ve değerlerimizin yitirilmemesi, kaybolmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Malatya kültürünü olduğu gibi, orijinali gibi gelecek kuşaklara aktarmak için, bizden önceki büyüklerimizle birlikte çalışarak onlardan kültürümüzün özünü almaya çalışıyoruz. Gerçekten Malatya’mızın kültür, sanat, folklor bakımından çok geniş bir tabiri caizse ham maddeye sahiptir. Önemli olan bu ham maddeyi bulup işlemek gün yüzüne çıkarmaktır. Ben ve yeni jenerasyon arkadaşlarımız daha gün yüzüne çıkmamış türkülerimizi bulup yeni kuşaklara sevdirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Uçar ; Bu anlamda Malatya türkülerinin gün yüzüne çıkmammış olanlarını derleyip seslendirerek Malatya türküleri envanterine kaydetmek istiyoruz. Var olan türkülerimizde yine bu işe gönül vermiş tüm türkü dostlarıyla birlikte seslendirip yeni kuşaklara sevdirmeye çalışmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermeliyiz. Malatya Kültürünü yaşatmak için bizlere iş düştüğü gibi tüm Malatya’lılara , Yerel yöneticilere , STK Temsilcilerine çok iş düşmektedir. Bizlere destek versinler, Belediyelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, yaptıkları festivallerde, etkinliklerde Malatya’nın çocuklarına yerel sanatçılarımız destek olsunlar. Çünkü artık günümüzde kültürleri yaşatmak birazda maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var. Destek demişken bizlere imkan sunan ve içerisinde bulunduğumuz Türk Halk Müziği Korosunu kuran Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, Kemal Deniz Hocama, Ferda Pala Çelik Hocama, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanım Ahmet Çakır ve içinde bulunduğum kurumum Kültür Aş. Genel Müdürü Sabri Akın ve mesaiyi arkadaşlarıma, daha önce birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarıma ve Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Yetkililerine çok teşekkür ediyorum.  Beni bu ödüle layık gören tüm Malatyalı ve özellikle Anadolu Basın Birliği  Başkan ve Yöneticilerinize çok teşekkür ediyorum , ayrıca Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesinin 10 . Kuruluş yıl dönümünü de kutluyorum dedi.

Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ ise yaptığı konuşmada; Genç Kardeşimiz Ahmet Uçar, edepli terbiyeli, saygı değer ve işini severek yapan bir kardeşimizdir. Gerçekten Malatya’nın örnek gençlerindendir. Ahmet Uçar ve onun gibi gençlere bizler destek vermeliyiz Çünkü onlar bizlerin geleceği.  Bizim Amacımız Malatya’da ödül veya Plaket dağıtmak değil. Ödül ve Plaketler sadece birer simgedir. Gerçek ödül halkın gönlündeki ödüldür. Ben ve yönetimim Malatya’da her ne olursa olsun bulunduğu temsil ettiği camiayı başarıyla, ahlakıyla temsil eden kardeşlerimizi büyüklerimizi unutmadığımızı ve bundan sonrada unutulmadıklarını göstermek için Malatya’lılar adına ödüller ve plaketler vereceğiz onları onure edeceğiz dedi.

Günün anısına Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Başkanı Selim Apohan, Doğu İlleri Kültür Sanat Araştırma Geliştirme Derneği Başkanı Hidayet Özpolat ve yönetim kurulu üyeleri, Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesinin 10. Kuruluş Yıl Dönümü anısına THM Sanatçısı Ahmet Uçar’a  “Başarı Ödülünü” verdi.

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat