Duyurular:
Kategoriler
Malatya
Günden
Spor
Belgesel
Türkçe Klip
Magazin
Siyaset
Canlı Yayın Programları
Sizden Gelenler
Malatya’lı Firma Tıp Dünyasına Damgasını Vuruyor
Malatya’lı Firma Tıp Dünyasına Damgasını Vuruyor...

Malatya’lı Firma Tıp Dünyasına Damgasını Vuruyor , Medikal ve Sanayi  Sektörüne Damgasını Vuran Firmanın Sahibi Bir Malatya’lı

Malatya Hekimhan’lı olan Başar Çavuş , Zafer Çavuş ve ailesi , Türkiye ve Dünya’da beyin cerrahlarının kullandığı , vücut içinde kullanılan spinal cerrahi , bel fıtığı , boyun fıtığı , beyin cerrahi ve omurilik ürünleri imalatı yaparak sağlık sektöründe dünyada ki  pazarının önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

İŞTE BAŞAR ÇAVUŞ’UN KENDİ AĞZINDAN HAYAT HİKAYESİ 

1977 yılında Malatya’nın Hekimhan ilçesi Güzelyurt Mahallesi Baharlı küme evlerinde doğdum.. Babamın işlerinden dolayı  küçük yaştan beri İzmir’de yaşıyoruz. 3 erkek bir kız olmakla birlikte 3 kardeşiz. Babamı çok ufak yaşta bir trafik kazasında kaybettik. Abim ile birlikte  bir çok Malatya’lının hikayesi gibi hayata erken yaşlarda atıldık.Uzun zamandır İzmir ve Manisa’da aile şirketi olarak  iş hayatımıza devam etmekteyiz.

Medikal sektörde vücut içi impilantları imalatı yapmaktayız. İş hayatına İzmir’de aile şirketi olarak devam etmekteyiz. İş olarak endüstride farklı kollarda üretim yaparak başladık Kalıp üretimi ve Özel etolan ağırlıklar olarak başladık. Türkiye’deki ilk etolan ağırlık üretimi yapan firmayız. Terazi Kalibrasyonlarında kullanılan ağırlıkları imalatı yapmaktayız.

Aynı zamanda takribi on yıldır beyin cerrahlarının kullandığı , vücut içinde kullanılan spinal cerrahi beyin cerrahi ve omurilik ürünleri imalatı yapıyoruz. Türkiye’deki ve Yurt dışındaki birçok sağlık kurum ve kuruluşlarıyla çalışmaktayız.

Metrosan 1997 yılından beride endüstrideki tüm sektörlere Terazi Kalibrasyon hizmeti vermekte Metrosan’ın ana Faaliyetleri bunlar.  Ölçüm aletleri olan her cihaz  yani kumpastan tutunda , termometreye , kuyumcu terazisinden , market terazilerine kadar aklınıza gelebilecek her ölçüm ve tartım aletleri Kalibrasyonu imal etmekteyiz. 3 yıldan beride Vento  olarak yine Metrosan’ın kardeş kuruluşu olarak Endüstriye İş sağlığı ve iş güvenliği  konusunda 2017 yılından sonra daha da zorunlu hale gelecek İş ekipmanlarının çalışmalarını yürütmekteyiz. Ürettiğimiz ürünlerin tamamı bizim imalatımızdır. Sadece ham madde harici tamamen bizim yerli üretimimizdir. Fabrikamız Manisa’da olup tamamen yerli üretim yapmaktadır. Ürettiğimiz ürünler dünyanın her yerine gitmektedir.

İşimizden dolayı Dünyanın birçok ülkesini gezme fırsatımız oldu. Ancak bir Malatya’lı olarak Dünyanın en güzel yeri bizim ülkemiz özellikle Malatya’mız. Özellikle dünyanın neresine giderseniz gidin bir başarılı Malatya’lıya denk gelirsiniz. Buda bizi bir Malatya’lı olarak çok gururlandırıyor.

Ben Başar Çavuş ve abim Zafer Çavuş olarak Malatya’yı çok özlüyoruz. Malatya’ya elimizden geldiği kadar gelmeye sılayı-rahim yapmaya çalışıyoruz. Benim ailemin halen takribi  % 60 Malatya’da yaşamakta  Özellikle Malatya’ya Hekimhan’a köyümüze kayısı zamanları gelmeye çalışıyoruz. İnşallah bir gün Memleketime yatırım yapmak için mutlaka geleceğim. Aile olarak doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu ödemek için fabrika kurmak gibi bir projemiz var fırsat olur şartlar oluşursa Malatya’ya yatırım yapmayı çok istiyoruz. Ben ve ailem İzmir’de yaşamamıza rağmen her zaman memleket hasreti ile yanıp tutuşuyoruz. Burada gurbette Malatya’lı hemşerilerimizle bazen bir araya gelip Malatya hasretini hasbihal ederek gidermeye çalışıyoruz. Allah izin verirse  doğduğumuz topraklara İş adamı olarak olur , farklı alanlarda olur hizmet etmek için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim.

Bu arada elimizden geldiği kadar Yeni Malatyaspor’umuzu takip etmeye çalışıyoruz. Şu an en yakın takipçimiz dört puan önünde lideriz. İnşallah Pendikspor’u da yener çok özlediğimiz Şampiyonluk kupasını kaldırırız. Yeni Malatyaspor bizim ve dünyadaki tüm Malatya’lıların ortak sevdası ve gururudur. Malatya’lı olmak , Yeni Malatyaspor’lu olmak ayrı bir gurur ayrı bir mutluluktur. Son sözlerimi söylemeden önce sayın Hidayet Özpolat sizlerin aracılığı ile tüm Malatya , Hekimhan ve Güzelyurt’ta ki akrabalarıma ve hemşerilerime selam ederim. Unutmasınlar ki İzmir’de , Manisa’da bir kardeşleri , arkadaşları ve akrabaları var . Bizler her zaman onların yanında ve emirlerindeyiz .  Her zaman dediğim gibi Malatyalı sonradan olunmaz doğulur Malatya’lılık bir sevda bir aşktır. Allah’ıma şükürler olsun ki ben Malatya’lıyım , Malatya toprağı çocuğuyum. Ben Memleket sevdalısı bir Malatya’lıyım. Allah’tan  bir şey olmasa kayısı zamanı görüşmek dileğiyle herkese selam ve saygılarımı iletiyorum.

DİĞER VİDEOLAR
Malatya ABBD Hırsızlık Vakasıyla Sallandı
Hacettepe Üniversitesi'ne Malatya'lı Rektör Adayı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı 4. Birleşimini Yaptı
Zaviye Mahallesi’nde Ana Hat Değişiyor
Kurtuba Akademi 2015 Güz Dönemi
Temel Hedefimiz Aileyi Güçlendirmek
Nergis Ürünleri Yöresel Tatlar Fuarı’nda Tanıtıldı
Hatunsuyu Caddesi Asfaltlandı
Arslantepe, Öğrencilere Tanıtılıyor
Battalgazi Belediyesi Bölgede Bir İlki Daha Gerçekleştiriyor
İl Müdürlüğü Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı
Büyükşehir Pütürge’nin Yol Sorunlarını Çözüyor
“Ülkeyi Güçlü Ve İstikrarlı Hükümetler Yönetmeli”
Şahin: “2016’nın Başında Asgari Ücret 1300 Tl Olacak”
Orduzu'da Miting Gibi Toplantı!
Copyright © 2010 Malatya Birlik TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat